Świętujemy Razem – 50 Lat Polskiej Szkoły im. Marii Konopnickiej!

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele Polskiej Szkoły im. Marii Konopnickiej,

Z ogromną radością i dumą ogłaszamy, że nasza szkoła w tym roku obchodzi wyjątkowy jubileusz – 50. rocznicę swojego powstania! To pół wieku historii, tradycji i edukacji, które razem tworzyliśmy.

Z tej okazji planujemy szereg wydarzeń, które pozwolą nam wspólnie celebrować ten wspaniały czas. Będzie to doskonała okazja, aby przypomnieć sobie nasze początki, osiągnięcia, oraz wszystkie chwile, które razem przeżyliśmy.

Jak zaczęła się nasza historia?

Pół wieku temu, grupa zaangażowanych nauczycieli i rodziców postanowiła stworzyć miejsce, w którym młodzi Polacy mogliby uczyć się języka polskiego, historii oraz kultury naszego kraju. Dzięki ich ciężkiej pracy i poświęceniu, Polska Szkoła im. Marii Konopnickiej stała się instytucją, która od pokoleń wspiera rozwój i edukację polonijnej młodzieży.

Co nas wyróżnia?

Przez te wszystkie lata, nasza szkoła nie tylko nauczała języka i historii, ale także była miejscem, w którym nasi uczniowie mogli rozwijać swoje talenty, odkrywać pasje i budować trwałe przyjaźnie. Dzięki zaangażowaniu naszych nauczycieli i pracowników, udało się stworzyć wyjątkowe środowisko, które łączy tradycję z nowoczesnością.

Co nas czeka w roku jubileuszowym?

Zaplanowaliśmy serię wydarzeń, które odbędą się w ciągu całego roku. Będą to między innymi uroczyste akademie, wystawy, spotkania ze znakomitymi gośćmi, a także projekty i konkursy dla naszych uczniów. Chcemy, aby każdy miał możliwość uczestniczenia w tych wyjątkowych chwilach.

Jak możesz się zaangażować?

Zachęcamy wszystkich absolwentów, rodziców i przyjaciół szkoły do włączenia się w przygotowania i świętowanie z nami. Jeśli macie zdjęcia, wspomnienia lub historie związane z naszą szkołą, bardzo chcielibyśmy je usłyszeć i podzielić się nimi z innymi.

Dołącz do nas w tej niezwykłej podróży przez historię i bądź częścią naszej dalszej opowieści. To dzięki Wam, Polska Szkoła im. Marii Konopnickiej jest tak wyjątkowym miejscem.

Z niecierpliwością czekamy na wspólne świętowanie!